NASSAN GREENHOUSE SYSTEMS ANTALYA

PRODUCTS

Ecomodern Greenhouse SystemsKonstrüksiyon korozyona dayanıklı galvaniz malzemeden, demonte vida bağlantılı olarak yapılmaktadır.Tercih edilen bir model olup özellikle topraklı üretim ve topraksız katlı çilek üretim yapan müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

En büyük avantajı ekonomik bir model olması ve topraklı tarım yapan üreticinin toprak verim kalitesi düştüğü ve toprak dinlendirme yapacağı zaman (nadaslama ) seranın demonte avantajını kullanarak yeni araziye rahatlıkla aktarılabilmesidir. Çelik yapısı ve çalışan mekanizma tasarım özellikleri ile kolay kurulum ve uzun yıllar sorunsuz çalışan parçalara sahiptir.

PLASTİK ÖRTÜLÜ SERALAR

NASSAN ‘ın tasarladığı ve projelendirdiği plastik seralar, topraklı ve topraksız tarım üretimleri için uygundur. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına, yetiştirilecek ürün, bölgesel iklim şartları ve fizibilite hesapları yapılmış ayrılabilecek bütce imkânları göre, plastik sera modelleri seçeneklerimiz ile cevap verebiliriz:

Multispan ve Gothic Seralar

» Hafif Konstrüksiyon Seralar

» Net House (Açık Alan Tül Sistemleri);
Günümüz şartları ve iklim değişiklerinden dolayı kullanımı zorunlu hal almış olan açık alan tül sistemleri uygulamalı olarak NASSAN garantisi altında uygulanmaktadır. Net House sistemleri meyvecilikte ve açık alan sebze yetiştiriciliğinde büyük ekonomi girdisi sağlamaktadır. Açık alanda bulunan bitki ve ağaçların korunması ürün verim artışı sağlanması üretilen ürünlerin böcek, rüzgâr, yağmur ve özellikle dolu zararlarından korunması amacıyla yapılmaktadır. Bu projelerin yaygınlaşmaya başlaması ile çiftçilerimizin ürün zarlarından kurtuldukları ve kazançlarını arttırdıklar görülmektedir. NASSAN Proje bazında çalışarak en ekonomik çözümlerle müşterilerimize sunmaktadır.

» Tünel Sera;
Tünel sera modellerimizle müşterilerimizin ihtiyacına uygun modeller vermekteyiz. Yapı malzemesi olarak korozyona dayanıklı doğabilecek iklim olumsuzlukları dikkate alınarak üretilecek ürün cinsine ve ihtiyaca uygun tünel sera modellerimiz mevcuttur. Tünel seralarda açık alan süs bitkileri, marul vb. yeşillik, topraklı sebze üretimi yapılmaktadır. Örtü malzemelerinin çelik yapıya montajı NASSAN özel klipslerle tutturularak su sızdırmazlığı ve rüzgâr dayanımı sağlanmıştır.

» Tropik Çiçek ve Hobi Seralar

Multispan ve Gothic seralarımız Tek veya çift çatı havalandırma seçenekleri ile sunulmaktadır.

BU SERALARIN AVANTAJLARI

» Konstrüksiyon çok dayanıklı ve korozyona karşı dirençlidir. Tüm kullanılan çelik kontrüksiyon yapısal elemanları sıcak daldırma galvaniz malzemedir.

» Zemine yakın ve zeminle temas halinde olan çelik ekipman malzemelerin galvaniz kaplama oranı 70 mikron (500 gr/m2)diğer yapısal elemanlar 38 mikron (275 gr/m2) olarak kullanılmaktadır.

» Yapısal malzeme galvaniz çelikten oluştuğu için plastik ve tül montajlarında kullanılan klips yatakları da sera yapı malzemesiyle aynı özellikte çelik özel NASSAN klipsleriyle yapılmaktadır.

» Bu teknik sayesinde plastik ve tül malzemenin sera yapısına sabitlenerek seranın su geçirmezlik özelliği ve rüzgâra dayanım kabiliyeti mükemmeldir.

» Özel dizayn sayesinde plastik iç yüzeyde oluşan yoğunlaşma suları da özel damlalık sisteminle bitki üzerine ve sera içerisine düşmeden taliye etme kabiliyetine sahiptir.